Nevědomí
Dostala jsem otázku, jak nevědomí ovlivňuje člověka. Zjistila jsem, že je hlavním hráčem v našich životech a vědomí vstupuje do událostí daleko méně. Příkladem toho je příběh miminka, které v noci špatně spalo a plakalo, i když bylo nakrmené a v blízkosti své maminky. Když jsem diagnostikovala minulost dítěte, našla jsem v prenatálním vývoji /v těhotenství kolem 3 měsíce/ zásadní problém. Rodiče se dozvěděli o možných zdravotních komplikacích ještě nenarozeného dítěte a matka i otec vnesli do svého života úzkost a strach. Dítě se narodilo zcela zdravé, ale v jeho programu zůstal strach svých rodičů. Ačkoliv z racionálního hlediska byla péče o miminko v těhotenství maximální, v nevědomí se jedinci zapsala situace, která ovlivňovala jeho spánek. Je zapotřebí léčit i malá emoční zranění, která se přihodila i v tom nejranějším období. Naše tělo si společně s nevědomím ukládá vše od početí až do současnosti do tzv emoční paměti těla a pak z ní vychází při podobně zabarvené situaci. Pomocí emoční odblokovací metody lze vyléčit tělo i duši. Pro šťastný život je důležité zbavit se svých strachů a zranění.
Pokud potřebujete zjistit, kdy a jak vzniklo vaše zranění a odblokovat se, ozvěte se mi.
Závislost
Šla jsem velikonočně nazdobeným centrem Prahy a najednou jsem potkala známou, se kterou jsme se velmi dlouho neviděli. Promítl se mi její příběh, známe se skoro 25 let. Nejdřív bojovala se závislostí na práci, která se pozvolna přeměnila na závislost na alkoholu a z té se vyvinulo selhání psychiky. Zůstala přede mnou stát nemocná žena, která je pod vlivem léků, v podstatě drog a její duše je smutná. Ptám se, proč tak lehce vpouštíme do svých životů závislosti v jakékoliv podobě... alkohol, drogy a jiné návykové látky. Čeho se tak bojíme? Existuje i závislost na sexu, na počítačích, hrách a přejídání... Proč je dost jedinců závislých na tom, co si o nich druzí myslí? Proč mají někteří lidé tak silnou potřebu se zalíbit druhým a neznají hranice? A dokonce plní přání ostatním, aby nebyli sami... Dávám toto téma k zamyšlení... Já osobně se setkávám nejvíce ze strachem z jakýkoliv závislostí a to je také nezdravý přístup. Sdílení, upřímnost a láskyplná komunikace nám pomohou vyřešit naše strachy a tím odsuneme své závislosti.
Porozumění
Vyslechla jsem v tramvaji rozhovor dvou starších paní v důchodu. Jejich zájem o technický pokrok mě zaujal, a proto sdílím jejich postoje. Bavili se o mobilních telefonech, o tom jak jim tento vynález usnadnil život. Jedna paní vyprávěla té druhé, jak ji syn vysvětloval použití mobilu a kolikrát při tom řekl větu: „Ty tomu stejně nebudeš rozumět." A stará paní mu odpověděla naprosto brilantně: „To nech na mě a pokračuj!"
Porozumí nám naše malé děti, když s nimi navazujeme komunikaci prostřednictvím pazvuků nebo šišláním? To těžko, oni budou opakovat jen naši mluvu a budeme s nimi nejspíš později navštěvovat logopedii. Zkusme se naučit používat slovo ve své čisté síle, nechat ho působit a dávat prostor druhým, aby se naučili rozumět naší komunikaci. Najděme v sobě více trpělivosti k tomu, abychom odpovídali na kladené dotazy. A najděme si čas i na to, naslouchat těm, kteří to potřebují. Je stále důležitější porozumět sami sobě a druhým.
Křivda
Při dnešním rozhovoru s dlouholetou kamarádkou jsme se dostali k tématu, kolik křivd máme za spousty let v sobě, a i když s nimi pracujeme, stále se vracejí do našich životů. Máme období, kdy jsme dostatečně imunní proti všech negativním emocím a pak náhle se objeví vzpomínka, která nás rozkolísá na několik dnů. Každý z nás si prožívá radosti i svá zranění prostřednictvím toho nejbližšího tvora v našem životě. Když máme možnost si toto uvědomit, pak máme možnost se i léčit. Chce to jen kapku lásky sami k sobě, motivaci k lepšímu životu a hlavně vůli se nevracet zpět. Tak jednoduché v teorii, že? No prostě a jednoduše se prostřednictvím emočních odblokovacích technik vyčistit od svých negací.